Medzinárodné preteky STA a DYN
AIDA Hydro Dynamics 2022,
19. – 20. novembra 2022

AIDA Hydro Dynamic 2022 (hydro-dynamic.at)

AIDA | Event Details (aidainternational.org)

Športovci a organizátori súťaže komunikovali e-mailom a pred viac ako mesiacom konania súťaže odbdržali podrobné informácie, aj štartovaciu listinu. Súťaž sa konala na Krytej plavárni BSFZ Südstadt, 1, Liese-Prokop-Platz, Maria Enzersdorf, Lower Austria. Po zvážení podmienok a situácie sa z klubu APNEAMAN Slovakia Košice rozhodli súťaže zúčastniť dvaja freediveri Vladislav Oleš a Jana Lafková pod vedením trénera Jána Haščáka.

Keďže podmienkou bolo členstvo v AIDA a my na Slovensku takúto organizáciu nemáme, Janka a Vladko sa zaregistrovali v českej AIDE.

Športovci dostali mailom štartovacie listiny:

Janka a Vladko sa na súťaž podstivo pripravovali.

Janka chodila trénovať dynamiku na Mestskú krytú plaváreň do Košíc dva krát do týždňa:
v pondelky od 6.00-7:00,
v stredy od 18:30-21:00.
Vladkovi Olešovi to bydlisko a práca v zahraničí nedovolili, preto trénoval na plavárni v Michalovciach a robil prípravu na suchu.

Statiku trénovali atléti v hoteli Bristol v Košiciach. Coachom, trénorom, mentorom, buddym a psychickou oporou im bol Ján Haščák, ktorý ich výkony zapisoval a následne ich spolu vyhodnocovali:

Po potvrdení štartovacej listiny organizátormi, si účastníci z APNEAMAN Slovakia Košice napísali harmonogram, aby stihli Official TOP. Jana Lafková si ho dala zalaminátovať, aby ho tréner mohol pri coachovaní používať a nezamočil sa. Na mieste súťaže sa všetci dozvedeli bližšie podrobnosti a preto bolo potrebné harmonogram mierne upraviť a dopísať informácie.

Organizátori navrhli viac možností ubytavania pre atlétov. Naša trojčlenná posádka si vybrala ubytovanie v Heuriger & Pension Hössl na Wienerstraße 25, 2345 Brunn am Gebirge. Aby nestratili čas hľadaním ubytovania a presunom z penziónu na miesto pretekov, pripravili si mapu presunu z ubytovania na plaváreň aj autom, aj peši.

V prvý deň pretekov, o 8:00 sa súťažiaci dostavili na plaváreň, absolvovali testy na covid-19 a po negatívnom výsledku sa mohli zaregistrovať. Na začiatku pretekov organizátori vysvetlili pravidlá a ponechali priestor aj na otázky, na ktoré podrobne a zrozumiteľne odpovedali. Samotné preteky prebiehali presne podľa harmonogramu. Celková atmosféra sa niesla v duchu priateľstva a príjemnej a veselej nálady. Ako prvá disciplína bola statika.

Po nej nasledovala dynamika – byfiny, monoplutva a no fin.

Naši športovci obsadili pekné miesta:

Výsledky súťaže AIDA Hydro Dynamics 2022:

Po ukončení pretekov, poslali organizátori ďakovný e-mail s cestou na ktorej je možné pozrieť si všetky fotografie:

Dear all,

Thank you for being part of the Hydro Dynamic 2022. You and your
fantastic performances have made this event another very memorable one.
We have attached all the results of this years competition to this email.
You can find all pictures of the event here:
https://data.aida-austria.at/index.php/s/vy6Wl7Y2FBzoCFM
Looking forward to seeing all of you again,
Katrin & Arno

Zhodnotenie súťaže:
Jana Lafková sa umiestnila na treťom mieste v statike, čím sa dostala na druhé miesto na Slovensku.

Zapísala: Jana Lafková, 
13. decembra 2022

Viac foto v galérii